Uroczystości w Gietrzwałdzie

10 września 2017 w  Gietrzwałdzie Prymas Polski abp. Wojciech Polak przewodniczył Mszy św. jubileuszowej sprawowanej z okazji 140. rocznicy objawień maryjnych w Gietrzwałdzie i 50. rocznicy koronacji Matki Bożej z Dzieciątkiem.

Od godz. 9.30 odmawiany był  różaniec na błoniach gietrzwałdzkich. O godz. 10.45 rozpoczęła się procesja z cudownym obrazem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej z bazyliki na błonia.

Siostry od Aniołów miały swoje miejsce na tej szczególnej uroczystości. Matka Boża zatroszczyła się o to byśmy tam były. Wszystko za sprawą Jej Cudownego Wizerunku. 

Kopię obrazu wykonała p. Paulina Kopestyńska.

Obraz przeznaczony jest do kaplicy powstającego Anielskiego Centrum Integracji w podkarpackiej wsi Jeżowe. Jedno jego skrzydło stanowić będzie jedyne w powiecie niżańskim – przedszkole integracyjne dla 60 dzieci; drugie zaś – Dom Pomocy Społecznej zarówno dla osób potrzebujących opieki całodobowej jak i dochodzących (30 miejsc).

Prymas Polski abp. Wojciech Polak poświęcił Obraz Matki Bożej Gietrzwałdzkiej udzielając błogosławieństwa dla Sióstr i powstającego dzieła.

Zanim obraz znajdzie się w Jeżowem, perygrynuje po wspólnotach Sióstr od Aniołów w Polsce.